Analityk Bitcoin, który obrócił 0.2 BTC na 100.000 USD strategii transakcyjnej Unveils Crypto.

Blisko współpracujący inwestor Bitcoin Rush ujawnia swoją zwycięską strategię transakcyjną, która pozwoliła mu rozwinąć 0.2 BTC do 100.000$.

W nowym odcinku Venture Coinist z Luke’em Martinem, pseudonimowy inwestor SalsaTekilla oferuje swoje spostrzeżenia na temat zarządzania ryzykiem.

„Myślę o rynku w kategoriach stałej dynamiki w tym sensie, że za każdym razem, gdy wchodzę w transakcję, moje oczekiwania zmieniają się. Powiedzmy, że wchodzę po $11.800 na długą pozycję i celuję w $12.000, a mój stop wynosi $11.700. Mój stosunek ryzyka do zysku wynosi dwa do jednego…

Wraz z rozwojem rynku zmienia się również mój stosunek ryzyka do zysku. Powiedzmy, że 11,900 dolarów. Nagle ryzykuję 200$, żeby zarobić 100$. Więc zawsze oceniam swoje pozycje, kiedy jestem w jednym.“

SalsaTekilla, znana jako jeden z najbardziej przejrzystych traderów w społeczności kryptońskiej, znajduje się na szczycie światowych rankingów Bybit’s World Series of Trading.

Jako inwestor dzienny, SalsaTekilla mówi, że jego przewaga pochodzi od skalpingu, który jest techniką transakcyjną, która wykorzystuje zmienność w niższych przedziałach czasowych.

„Im dłużej jesteś w handlu, tym więcej czynników zewnętrznych może na niego wpływać… Jeśli jesteś w handlu przez kilka dni, dajesz rynkowi dużo więcej czasu na takie wiadomości, które wpływają na rynek, aby zmienić warunki. Im więcej czasu spędzasz w [transakcji], tym większe ryzyko, że na Twoją transakcję będą miały wpływ czynniki zewnętrzne“.

Strateg kryptoński zwraca również uwagę na to, że jako Day Trader konsekwentnie monitoruje rynek.

„Używam różnych narzędzi, wiadomości. Staram się mieć przyzwoity newsfeed. Używam nie tylko japońskich wykresów świecowych, ale oglądam trochę księgi zamówień. Oglądam analizy w łańcuchu, wiadomości, pewne statystyki rynkowe, które mam.“

Inwestor zauważa, że wykorzystuje wszystkie dane, aby ocenić, czy powinien podjąć daną transakcję i jak powinien nią zarządzać. Dodatkowo, SalsaTekilla kładzie nacisk na kilka kluczowych strategii podczas handlu na dźwigni.

„Kiedy handlujesz na dźwigni, musisz użyć stop loss. Musisz mieć plan inwalidzki i trzymać swoje ryzyko bardzo mocno“.

Dla tych, którzy chcą zarabiać na życie, SalsaTekilla wyjaśnia, dlaczego nie zaleca inwestowania pieniędzy, których nie masz.

„Jeśli nie masz wolnych pieniędzy, z których możesz handlować i żyć, masz o wiele mniejszą przewagę w tym sensie, że jeśli będziesz zmuszony do zarabiania pieniędzy i będziesz musiał handlować pieniędzmi, aby żyć, będziesz miał dużą presję na swoje ramię i będziesz mógł dokonywać transakcji gównianych“.